Dijital dönüşüm alanında inovatif çözümler geliştirmek üzere 2014 yılında kurulan Enqura, başta bankacılık, sigortacılık, perakende ve lojistik sektörleri olmak üzere birçok sektöre yenilikçi ve uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Dijital bankacılık ve sigortacılık uygulamaları, web tabanlı uygulamalar Enqura’nın uzmanlık alanları arasında yer almaktadır. Yeni dijital çağ ile birlikte Android ve iOS mobil uygulamalar, yapay zeka (AI), iş zekası (BI) ve blockchain teknolojileri üzerine Ar-Ge projeleri geliştirmektedir.

Dünyaya yenilikçi teknoloji çözümleri sunan lider yazılım firmalarından biri olma stratejik hedefinin bir parçası olarak Enqura, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tam olarak karşılayan maliyet etkin, ileri teknoloji çözümleri sağlayarak, önümüzdeki beş yıl içinde Kuzey Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’daki müşteri tabanını genişletecek şekilde proaktif olmayı hedeflemektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği yenilikçi çözüm ilkleriyle Enqura, üretici ile müşteri arasındaki sinerjiye büyük önem vermekte ve müşterilerine özel ürünler ve hizmetler tasarlayarak onların ihtiyaçlarını, taleplerini ve beklentilerini önceliklendirmektedir. Memnun müşteriler ve iş ortaklarıyla birlikte dünyada büyüme ilkesiyle hareket eden Enqura, sektördeki iddiasını inovatif çözümleriyle Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği birçok yenilikçi projeyle ispatlamış, yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olarak başarılarına yenilerini ekleyerek, önde gelen global oyuncularından biri olma stratejisiyle yoluna devam etmektedir.

Enqura ürünleri otoriteler tarafından onaylı ve uyumludur.